قیمت عمده مغزی شیر مخلوط

 

مغزی شیر مخلوط قطعه ای مکانیکی برای کنترل جریان سیال می باشد که در انواع شیرهای مخلوط نصب می شود.مغزی شیر سبب چرخش شیر مخلوط به سمت چپ یا راست شده و بدین گونه سبب قطع و وصل جریان سیال میگردد. مغزی شیر مخلوط از پر مصرف ترین قطعات شیرآلات می باشد که برای تولید انواع شیرآلات استفاده می شود مغزی شیر مخلوط جهت جلوگیری از خروج و هدر رفت آب می باشد. که انواع مختلفی دارد. مغزی شیر مخلوط زرد رنگ جهت شیرآلات کلاسیک قدیمی استفاده می شود و هرچه مغزی شیرمخلوط سنگین تر باشد کیفیت مغزی شیرآب بالاتر می باشد .

قیمت مغزی شیر مخلوط

البته نوع دیگری از مغزی شیر مخلوط سرامیکی می باشد. که مغزی سرامیکی همان مغزی نیم دور می باشد که فرق آن با مغزی شیر مخلوط در این است که برای بستن شیر آب فقط از نیم دور استفاده می شود و یک دور کامل نیاز ندارد.

مغزی شیر مخلوط تشکیل شده از: 1- پیچ یا میله که سر ان هزار خار شده است. 2- مهره اصلی یا بدنه مغزی شیر مخلوط که پیچ یا میله ی درون آن حرکت می کند. 3- اشپیل یا خار که میله را درون مغزی شیر مخلوط ثابت نگه می دارد. 4- واشر تخت لاستیکی 5- مهره ی محکم کننده ی واشر تخت می باشد.

بر روی مغزی شیر مخلوط تعدادی واشر سوار شده که اصلی ترین آنها واشر تخت لاستیکی می باشد ودر کف مغزی شیر مخلوط قرار دارد که بیشترین فرسودگی نیز مربوط به همین واشر به دلیل درگیری های مکرر می باشد که تعویض آن در زمان های لازم تاثیر به سزایی در حدر رفت سال داخل سیستم لوله کشی که می تواند آب باشد را دارا می باشد. مغزی های شیر مخلوط از قسمتهای دیگری چون واشر و اورینگ NBR پیچ و خار برنجی تشکیل شده است که همگی باید از مواد اولیه مرغوب و مراحل تولید دقیق برخوردار می باشد

دلیل استفاده از فلز برنج در این محصول جهت جلوگیری از تجمع رسوبات مختلف می باشد.همچنین برنجی بودن مغزی شیر سبب می شود تا در مقابل رطوبت و سختی آب های سنگین مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالایی داشته باشد. استفاده از مغزی های شیر مخلوط با کیفیت و دارای استاندارد سبب باز و بسته شدن شیر به راحتی و بدون فشار شده و از چکه کردن و اصراف جریان سیال به طور چشمگیری جلوگیری می کند.

خرید مغزی شیر مخلوط

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.