اتصالات گالوانیزه زنگوله

اتصالات گالوانیزه زنگوله

اتصالات گالوانیزه امروزه نقش فراوانی در تولیدی ها و صنعت اهن را دارند.این اتصالات به دلیل مقاوم و استحکام بالا بازار داغی را به خود اختصاص داده اند.

عمل گالوانیزه شدن باعث استحکام فلزات می شود. در گذشته فلزات بعد از گذشت مدتی بر اثر واکنش های شیمیای زنگ می زدند و همین عمل باعث میشد که گزینه مناسبی برای انتقال مایعات نباشند.اما امروزه اکثرا فلزاتی که در لوله کشی ها و انتقال رسانی ها مورد استفاده قرار می گیرند فرایند گالوانیزه شدن را پشت سر گذاشته و در برار واکنش های شیمیایی مقاوم شده اند

فرایند گالوانیزه شدن به این صورت است که لایه از جنس روی بروی فلزات قرار می گیرد.این عمل باعث افزایش استحکاک فلزات می شود.البته در فرایند گالوانیزه شدن فلزات بعد از اغشته گردیدن به محلول فلاکس داخل روی قرار می گیرند.

اتصالات گالوانیزه زنگوله

بعد از اتمام عمل گالوانیزه فلز به دست امده را اتصال گالوانیزه گفته می شود که در شکل و شمایل گوناگون عرضه بازار می شوند.

 

عمل گالوانیزه در لوله ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا از لوله های گالوانیزه شده در لوله کشی ها فاضلابی و انتقالات به دلیل مقاوم بودن استفاده فراوانی می شود.اتصالات گالوانیزه به انواع مختلفی از قبیل:اتصالات گالوانیزه نده ای، اتصالات گاوانیزه زنگوله،اتصالات گالوانیزه مک،اتصالات گالوانیزه چینی تقسیم می شود که در ادامه به انها می پردازیم

 

اتصالات گالوانیزه دنده ای

اتصالات گالوانیزه دنده از بهترین اتصالات گالوانیزه به شمار می روند.جنس این اتصالات از فولاد نرم بوده و طریقعه ساخت ان به دو صورت سرد و گرم می باشد که در روش سرد ان فلز را در روی 450 درجه قرار می دهند و در روش سرد از از نمک روی استفاده می شود.اتصالات دنده ای برای لوله کشی ها بسیار گزینه مطلوبی هستند.

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه دنده ای

اتصالات گالوانیزه زنگوله

از اتصالات گالوانیزه زنگوله در لوله کشی ها استفاده می شود. این اتصال برای مسدود کردن انتهای لوله ها استفاده می شود.جنس این دراتصال از چدن می باشد که بیشتر در صنعت ساختمان کاربرد دارد.اتصال های گالوانیزه دیگری همچون اتصال گالوانیزه کپ و اتصال گالوانیزه انتهایی همانند اتصال زنگوله وظیفه مسدود سازی لوله هارا دارند.

اتصالات گالوانیزه مک

اتصالات گالوانیزه مک نیز در لوله کشی و انتقال اب و گاز مورد استفاده قرار می گیرد.از ویژگی های چشمگیر در این اتصالات مقاومت بالای انان نسبت به بقیه اتصالات گالوانیزه می باشد.جنس اتصالات گالوانیزه مک نیز ار فولاد نرم می باشد.در فرایند تولید این اتصال نیز حرارت و روی نقش فراوانی دارند.وجود حرارت بالا در فرایند تولید اتصالات گالوانیزه مک باعث افزایش مقاومت این اتصال شده است.اتصالات مک اغلب با زنگی تیره راهی بازار می شوند.

 

اتصال گالوانیزه چینی

اتصالات گالوانیزه چینی که بیشتر در صنایع اب و گاز و…کاربرد دارند در دو دوصورت اتصالات گالوانیزه چینی سفید و اتصالات گالوانیزه چینی سیاد عرضه بازار می شوند.جنس اتصالات گالوانیزه چینی نیز از فولاد گرم می باشد که هماننده اتصالات گالوانیزه دنده ای به دو صورت گرم و سرد تولید می شود.

مقاومت در اتصالات گاوانیزه چینی بسیار بالاست.همچنین اتصالات گالوانیزه چینی در برار زنگ نیز مقاوم هستند که دلیل این مقاوم بودن را می توان وجود ساختار متالورژیکی در ان دانست.

خرید اتصالات گالوانیزه زنگوله

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.