شیر اطمینان رهانه

چه کسی می خواهد در زندگی روزمره خود احساس آرامش و امنیت بیشتری داشته باشد ؟ شاید توجه نکرده باشید ولی امنیت سرمایه های انسانی گاهی تنها با کوچکترین کارها نیزتامین می شود .یکی از مهم ترین عواملی که در بدست آوردن این امنیت و جلوگیری از هرگونه مشکلی که آسیب جدی را با خود به همراه دارد , استفاده کردن از شیرآلات بهداشتی و از همه مهم تر دارای استاندارد است . از افتخارات شرکت شیر آلات رهانه می توان به این اشاره کرد که اولین تولید کننده شیر اطمینان و شیر آلات ساختمانی در ایران است که دارای گواهی نامه استاندارد در سال 1371 است که گواهی نامه ISO _9002 و اولین تولید کننده ای است که در شهر صنعتی کاوه گواهی نامه ISO  را دریافت نموده است .

شرکت تولید محصولات شیر اطمینان رهانه در سال 1364 تحقیقات خود را در زمینه ساخت شیر اطمینان آغاز کرده است و در شهریور سال 1365 شروع به تولید شیر اطمینان  و در سال 1371 مهر استاندارد ایران را دریافت کرده است . هم چنین این شرکت نخستین تولید کننده تولید ابتکاری اولین محصولاتی است که در زمینه شیر اطمینان رهانه در انوع شیر اطمینان تمام برنجی و شیر اطمینان بدنه پلاستیکی در ایران انجام گردیده است .شیر اطمینان رهانه از لحاظ مشخصات فنی به دلیل دارا بودن استاندارد بالا برای مصارف صنعتی کاربرد دارد .

خرید شیر اطمینان رهانه

محصول شیر اطمینان نوعی از شیر است که توسط یک فنر بسته شده به محض رسیدن فشار ورودی به یک فشار استاتیکی معین به سرعت باز می شود . ( این حرکت را POP کردن شیر می گویند .ترکیدن ( POPING ) .این شیر یکی از تجهیزات ایمنی در صنعت است که مانع قرار گرفتن لوله ها , شیر آلات مخازن تحت فشار و …… در شرایط فشاری بیش از فشار طراحی شده است . شیر اطمینان SAFETY VALVE یک نمونه ازشیر ایمنی یک دریچه تخلیه فشار ( PRV ) است که به طور خودکار , ماده ای را از دیگ بخار , مخزن فشاری سایر سیستم ها آزاد می کند .

زمانی که فشار یا دمای بیش از حد از پیش مشخص و تعیین نشده باشد , دریچه ها نوع خاصی از شیر ایمنی فشار هستند .شیر اطمینان رهانه درارای انواع  مختلفی از جمله  شیر تخلیه گاز , شیر تخلیه بدون چاهی , شیر تخلیه سطحی , شیر تخلیه پیلوت دار, شیر تخلیه هوا و شیر تخلیه بخار است .مهم ترین عواملی که در انتخاب محصول شیر اطمینان رهانه موثر است , محدوده فشار و  جریان جرمی ( مشخصه سایز ) است . ماکزیمم فشار کاری مجاز در این محصول برچهار اصل uجنس v دماری کاری w فشار طراحی و نوع فلنج ( کلاس کاری ) استوار است .در برخی از این شیرها یک اهرم کمکی دستی وجود دارد که به هیچ وجه نباید وزنه اضافه تری به این شیر متصل کرد . سیالت خورنده و دارای ذرات ساینده می تواند باعث مختل شدن عملکرد این محصول شود, پس باید در استفاده از محصول شیر اطمینان از فیلتر یا مش بندی مناسب استفاده کرد .

قیمت شیر اطمینان رهانه

در صنعت از مخازن تحت فشار به وسیله دریچه اطمینان باید محافظت شود . دریچه ها ی شیر اطمینان رهانه راباید طوری انتخاب کرد که در صورت برهم خوردن این تعادل در فشار مخزن , شیر اطمینان باز شده ومقادیر اضافی مایع یا گاز را خارج کنند به این دلیل که بر اثر برهم خوردن این تعادل امکان اتش سوزی و یا انفجار موجود دارد , باید این شیر ها به صورتی انتخاب شوند که نه فقط  در فشار معینی باز گردند بلکه ظرفیت آن را داشته باشند تا مقدار زیادی مایع یا گاز داخل مخزن را که در اثر حرارت تغییر حالت داده است را به خارج منتقل کند . شیر اطمینان رهانه در فشاری حدود 10% بیشتر از فشاری که مخزن باید نگه دارد , دربالاترین فشاری که مخزن تحمل می کند طراحی می شوند .شما می توانید از شیر اطمینان به عنوان  وسیله ای مناسب در جلوگیری از ازدیاد فشار ناگهانی در موتورخانه ها , کارخانه ها و به طور کلی انواع سایت ها ی صنعتی و برای انواع سیالات از قبیل گاز , بخار , آب و هوای فشرده مورد استفاده قرار می گیرد . در برنامه ریزی شیرهای اطمینان رهانه Over pressure  به عنوان بالاترین فشار  و Blow down  به عنوان پایین ترین فشار استفاده می شود , که این مقادیر وابسته به نوع سیستم انتخاب شده طراح متغیر بوده و به طور مثال می تواند به ترتیب 3% و 4% انتخاب شود . در این نوع محصول از ورق آلومینیومی و ورق گالوانیزه برای قسمت های مختلف شیر اطمینان استفاده می شود . سنسور حرارتی آن از لوله مسی تولیدشده است . واشر آب بندی NBR باعث بالابردن کیفیت آن می شود . تمام این ویژگی های منحصر به فرد است که شیر اطمینان رهانه را  از سایر برندها متمایز می سازد و از مهم ترین آن ها در هنگام نصب , بهداشتی بودن آن است که قبل از نصب آن از تمیز بودن داخل لاین  اطمینان حاصل می نمایند که آن را با آب یابخار شست و شو می دهند و به وطوری نصب می کنند که کمترین نشتی بخار را داشته باشد و به وسیله هوا , آب و بخارآن را تست می کنند .  با توجه به خطراتی که فشاربالا تر از فشار طراحی شده , ازنظر امنیت و جانی می توانند به وجود آورند , لازم است بدانید از شیر اطمینان بجا و مناسب  استفاده کنید . هنگام تست این محصول از تجهیزات ایمنی نظیر دستکش , گوشگیر و عینک استفاده کنید . هزینه این کار در مقایسه  با این که بهترین  و با کیفیت ترین محصول را خریداری می کنید , بسیار مناسب و به صرفه است پس در انتخاب خود دقت کنید و بهترین ها را از دست ندهید .

 

لیست قیمت شیر اطمینان رهانه

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.