کاربرد اتصالات گالوانیزه

کاربرد اتصالات گالوانیزه

لوله و اتصالات احجامی هندسی می باشند که سطح مقطع آنها دایره ای می باشد که از داخل توخالی با دو سر و یا بیشتر باز می باشد و فقط در مورد درپوش که یک سمت آن بسته می باشد. لوله و اتصالات از نظر جنس دارای انواع مختلف پلاستیکی، فولادی، بتنی، پی وی سی، استیل، آلومنیوم و… می باشد که جهت انتقال مایعات،گاز و جامدات ریز مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله و اتصالات فلزی کاربردی و متداول ترین نوع در لوله کشی به خاطر استحکام بالا و مقاومت در برابر گرما می باشد که به منظور جلوگیری از خورگی و پوسیدگی و عمل اکسیداسیون در برابر هوا به واسطه عمل گالوانیزاسیون آن را در مقابل موارد بالا محافظت می نمایند که قصد داریم در این مطلب در این مورد توضیحاتی را شرح دهیم.

در سال 1772 لوئیچی کالوانی که فرآیند گالوانیزاسیون به نام وی نامگذاری شده است موفق به کشف فرآیند های الکتروشیمیایی بین فلزات شد ، فرایندی که طی آن لایه ای از فلز روی جهت جلوگیری از خوردگی فلزات بر روی آنها قرار می گیرد. این فرآیند نه تنها از خوردگی و زنگ زدن فلزات جلوگیری می کند بلکه مقاومت آنها را در برابر فشار و تنش های مکانیکی بیشتر خواهد کرد.

خرید اتصالات گالوانیزه

با پیشرفت هایی که در این زمینه وجود آمده است دو روش کلی برای ایجاد لایه ای از فلز روی بر روی فلزات دسن آمده است که یکی از آن غوطه ور کردن فلز در درون مذاب فلز روی می باشد که به روش گرم مرسوم می باشد و دومی با استفاده از انرژی الکتریسیته می باشد که به روش سرد رایج می باشد. که غالباٌ روش گرم به دلیل درگیری بیشتر و ضخامت حاصل شده بیشتر فلز روی بر روی اجسام از کیفیت و دوام بیشتری برخوردار می باشد که از سوی دیگر باعث افزایش قیمت این محصولات نسبت با نمومه مشابه که با استفاده از روش سرد تولید شده اند می باشد.

با توجه به مطالبی که در قسمتهای قبلی إکر شد متوجه شده ایم که استفاده از اتصالات گالوانیزه علاوه بر داشتن استقامت و استحکام بالا در برابر فشار های مکانیکی و گرمایی به دلیل برخورداری از روکش داخلی و خارجی فلز روی از دوام بسیار خوبی نیز در برابر پوسیدگی و خوردگی در برابر هوا می باشد و گزینه بسیار مناسب برای استفاده در زمینه لوله کشی آب می باشد.

نکته حائز اهمیت در مورد اتصالت گالوانیزه که باید به آن توجه شود این است که به سمی بودن دود حاصل از جوشکاری لوله و اتصالات گالوانیزه برای انسان از روش دنده ای برای وصل کردن اتصالات و لوله های گالوانیزه به یکدیگر استفاده می شود.

قیمت اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه دارای تنوع بسیار مطلوبی در نوع وسایز می باشد که می توان در این مورد به موارد زیر اشاره کرد:

اتصالات مغزی گالوانیزه، درپوش گالوانیزه، مهره ماسوره گالوانیزه، سه راهی گالوانیزه، چهار راهی گالوانیزه، انواع بوشن گالوانیزه، زانویی گالوانیزه، فلنچ و واشر گالوانیزه، نیپل گالوانیزه و… که در سایز های مختلف تولید می شود.

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.