لوله و اتصالات گالوانیزه ساوه

تهیه تاسیات مورد نیاز ساختمان ها از برند های معتبر و شناخته شده از مهم ترین عواملی است که باید به آن ها توجه داشت . شرکت ساوه یکی از قدیمی ترین کارخانجات گروه صنعتی صفا است که در سال 1364 با هدف تولید انواع اتصالات و لوله های گالوانیزه فعالیت خود را شروع کرده است . اتصالات ولوله گالوانیزه ساوه به روش جوش مقاومتی ERW از نوع القایی فرکانس بالاو با استفاده از نوارهای گرم نورد شده و سرد نورد شده به روش شکل گیری COLD FORMING به تولید محصولات متنوع می پردازد . این محصولات از قطر10میلی متر تا 6/609 میلی متر ( از پیرامون 31 میلی متر تا 1915 میلی متر) با قابلیت پلیسه برداری داخل از پیرامون 88 میلی متر به بالا تولید و عرضه می شود . اتصالات گالوانیزه به صورت دنده ای و به صورت اتصالات گالوانیزه سفید و اتصالات گالوانیزه سیاه تولید شده ودر صنایع  آب , گاز , بخار , هوا و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . روش ساخت این اتصالات گالوانیزه به دو صورت گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد صورت می گیرد . لوله واتصالات گالوانیزه ساوه در ایران جزو برترین برندهای گالوانیزه گرم محسوب می شود که در سه نوع لوله گالوانیزه سبک ساوه , لوله گالوانیزه سنگین ساوه و لوله گالوانیزه فوق سنگین ساوه در سایز های 2/1 تا 6اینچ تولید می شود . لوله واتصالات گالوانیزه ساوه از لوله سیاه درزدار تولید می شود و به دلیل  پوشش گالوانیزه آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی در محیط های مرطوب  واسیدی مقاوم است . لوله های آب تولید شده توسط شرکت ساوه  در منازل و آبرسانی ساختمان کاربرد زیادی  دارد . برای محافظت از خوردگی و آسیب پذیری فلزات توسط عمل گالوانیزاسیون پوششی از فلز روی را به روی این گونه فلزات آسیب پذیر قرار می دهد .این پوشش از لایه روی و آهن تشکیل شده است . این لوله ها را به دلیل جلوگیری از خوردگی لوله , سطح داخلی و خارجی آن را به صورت  غوطه ور سازی گرم گالوانیزه می کنند .در این روش نخست لوله های تولیدی طبق استانداردهای مجاز به واحد آماده سازی منتقل می شوند تا برای جذب بهتر پوشش فلز روی وگالوانیزه شدن آماده شوند . در این مکان ابتدا  لوله ها چربی گیری و سپس زنگ زدایی شده و به محلول فلاکس آغشته می شود , وداخل وان مذاب روی شده و پس  از زمان معینی غوطه ور شده و به مرحله  تخلیه پسماند انتقال می یابد وبا فشار شدید بخار آب و برسی های مخصوص داخل لوله از ذرات گرته مانند روی پاک شده و سطح داخل لوله صاف و صیقلی می شود . در اخر بعد از گذر از کنترل کیفیت, آماده حدید می شوند .

قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه ساوه

فشار ودمای کاری اتصالات و لوله گالوانیزه ساوه

  • فشار کار لوله گالوانیزه سبک ساوه 12 بار و فشار کار لوله گالوانیزه سنگین ساوه 16بار است .
  • دمای کاری لوله های گالوانیزه سبک ساوه 60درجه سانتی گراد و دمای کاری لوله های گالوانیزه سنگین ساوه 70 درجه سانتی گراد است .

لوله گالوانیزه سبک ساوه

کاربرد اصلی لوله گالوانیزه سبک ساوه برای تهویه است و برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک نیز استفاده می شود . لوله گالوانیزه سبک ساوه از فولاد نرم ساخته شده است و به این صورت که ورقه فولاد را با فشار از داخل قالب عبور می دهد , بعد درز آن را جوش داده و سپس برای افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگی ها لوله ها را با پوششی از روی داخل یک وان آبکاری گالوانیزه می کنند . مقاومت این لوله ها در برابر اسید از لوله ها ی آهنی کمتر است و تمام اسیدهایی که به چدن آسیب می زند لوله فولادی گالوانیزه را هم خراب می کند .

لوله گالوانیزه سنگین ساوه

جنس لوله گالوانیزه سنگین ساوه از آهن سفید نورد شده است که درز این لوله ها به وسیله دستگاه های درز جوش به هم جوش می خورد . این لوله ها با پوششی از روی مذاب عایق بندی شده  و به دو رنگ تیره و خاکستری و به دو صورت سبک و سنگین تولید می شود . کاربرد اصلی لوله گالوانیزه سنگین ساوه برای تهویه است و گاهی هم برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی استفاده می شود .

کلیه لوله های فولادی و آهنی گالوانیزه ساوه در شاخه های 6 متری و دوسر دنده و با قطری تا 8 اینچ تولید می شوند . قطر این لوله ها معمولا قطر اسمی است که بزرگتر از قطر داخلی و کوچک تر از قطر خارجی است . نباید این لوله ها را به روش جوشکاری متصل کرد زیرا  حرارت ناشی از جوشکاری و سوختن روکش گالوانیزه ای که از جنس روی است , دود سفید و غلیظی تولید می کند که باعث آلودگی محیط کار و مسمومیت و آسیب دستگاه تنفسی می شود .

مزایای لوله واتصالات گالوانیزه ساوه

  • قیمت مناسب نسبت به سای محصولات مشابه
  • اتصالات آسان و در دسترس
  • طول 6متری به صورت رزوه و خام
  • استفاده از لوله گالوانیزه ساوه در گلخانه
  • استفاده از لوله گالوانیزه ساوه در آبرسانی

 

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.