بهترین اتصالات گالوانیزه کدام است؟

بهترین اتصالات گالوانیزه

اتصلات گالوانیزه یا عمل گالوانیزاسیون که اموزه مکرر به گوش می رسد نقش شایانی را در صنعت اهن بازی می کند.اهن و فلزات بعد از گذشت مدتی و بر اثر واکنش های  شیمیایی مقاوت خود را از دست می دهند.این فرایند حتی در قالب زنگ زدن اهن نیز دیده می شود.

اما امروزه برای جلوگیری کردن ازاین اتفاق و افزایش طول عمر فلزات از عمل گالوانیزاسیون استفاده می کنند.حال اینکه عمل گالوانیزاسیون چیست و به چه صورت انجام می شود؟

قیمت اتصالات گالوانیزه سفید

عمل گالوانیزاسیون

همان طور که گفتیم عمل گالوانیزاسیون برای جلوگیری از زنگ زدن و از بین رفتن فلزات صورت می گیرد.گالوانیزاسیون به این صورت است که بر روی اهن فلزی از جنس روی قرار می دهند اما گالوانیزه در چندین مرحله انجام می گیرد که در ادامه به انها می پردازیم

ابتدا اهن یا لوله هایی که قرار است گالوانیزه شوند را عاری از هرگونه چربی و زنگ می کنند زیرا چربی یا زنگ داشتن در اهن سدی برای گالوانیزه شدن به حساب می اید.

در مرحله بعد این فرایند لوله ها یا فلزاتی که قرار است گالوانیزه شوند را با محلول فلاکس اغشته می کنند وبعد فلزات را داخل دستگاه گالوانیزه قرار می دهند.فلزات خروجی از دستگاه گالوانیزه در وانی حاوی روی در دمای 450 درجه سانتیگراد قرار می گیرند.در مرحله بعد یا مرحله نهایی عمل گالوانیزه شدن فلزات را در وان اب سرد قرار می دهند زیرا بعد از فشاری که حرارت روی به فلزات وارد کرده قرار گرفتن در وان اب سرد باعث افزایش مقاوت فلزات می شود.

تا اینجا با عمل گالوانیزه یا اصلا گالوانیزه شدن اشنا شدیم.اتصلات گالوانیزه لوله یا فلزاتی هستند که از این مراحل گذشته و گالوانیزه شدند.یا اینکه به گفته مقاوت انها چند برار شده است.اما این اتصالات دارای انواعی هستند یا به گفته ای اهن یا لوله هایی که گالوانیزه شدند دارای انواع گوناگونی هستند که هر کدام از انها در جایی مورد استفاده قرار می گیرد.شاید برای شما هم پیش امده باشد که هنگام شرح اتصالات گالوانیزه ذهن ناخودگاه به سمت لوله های گالوانیزه می رود.اما دلیل این سیر ناخوداگاه چیست؟

فلزاتی که بیشتر با عمل گالوانیزه سرو کار دارد لوله ها هستند.لوله ها یکی از اتصلات گالوانیزه هستند که در ساختمان سازی و انتقالات بسیار نقش فراوانی دارند.

 

بهترین اتصلات گالوانیزه

حال اگر بخواهیم راجب اتصالات گالوانیزه برتر توضیح دهیم می توان گفت در میان انبوهی از اتصالات و مارک های متنوع برخی از اتصلات گالوانیزه نامدار و بیشتر بر سر زبان ها قرار دارند.از جمله: اتصلات گالوانیزه دنده ای ، اتصالات گالوانیزه توپی برزیلی،اتصالات مک و…

اتصالات نام برده از مشهور ترین اتصلات گالوانیزه هستند که در ادامه به شرح انان می پردازیم.

خرید اتصالات گالوانیزه سیتکو

اتصالات گاوانیزه دنده ای

در میان فراوانی اتصالات گالوانیزه، اتصالات دنده شهرت فراوانی دارند.این نوع اتصال که در دو رنگ سیاه و سفید عرضه بازار می شود سالانه فروش بسیاری را به خود اختصاص داده است.این محصول در دو روش سرد و گرم تولید می شود. بیشترین استفاده هایی که از این محصول می شود در انتقال رسانی ها،لوله کشی های ساختمان و… می باشد

 

اتصالات توپی بززیلی

این نوع اتصال همان طور که از نامش پیداست ساخت کشور برزیل می باشد که یکی دیگر از اتصلات نامدار در میان اتصالات گالوانیزی می باشد.این اتصال که ببیشتر شامل: سه راهه، مهره ماسوره، مغزی،تبدیل و…می باشد در متورخانه ها،لوله کشی های فاضلاب،و…کاربرد فراوانی دارد.

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه مک

اتصالات گالوانیزه مک

یکی دیگر از اتصالات نامدار گالوانیزه، اتصالات مک می باشد.این اتصال که در رنگی خاکستری تیره راهی بازار می شود دلیل شهرت ان را می توان مقاوم بودن ان دانست.اتصالات گالوانیزه مک از مقاومت بالایی برخوردار هستند که به همین دلیل در ساخت لوله و وسایل اهنی کاربرد فراوانی دارند.یکی دیگر از ویژگی های اتصالات مک ساده بودن کار با ان می باشد به گفته ای که باز و بسته کردن این اتصال نتها به راحتی صورت می گیرد بلکه نیازی مهارت زیادی ندارد.

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.