اتصالات گالوانیزه سفید

اتصالات گالوانیزه سفید

همانطور که می دانید اتصالات گالوانیزه به وسیله از فلز آن و یا چدن به روشهای فورج، ریخته گری، تولید به روش گرم و سایر روش ها تولید می شود که پس از آن طی عملیات گالوانیزاسیون تبدیل به اتصالات گالوانیزه می شود و مورد مصرف قرار می گیرد. امروزه عمل گالوانیزاسیون بر روی تمامی لوله ها ، پیچ ها، اتصالات، سینی، نردبان، کابل و به طور کلی تمام تجهیزات فلزی که در معرض خوردگی و زنگ زدگی قرار دارند انجام می شود.

فرآیند گالوانیزاسیون به دو روش گالوانیزاسیون گرم و سرد صورت می گیرد که در روش گالوانیزاسیون گرم قطعه فولادی را در حمامی از فلز روی مذاب در دمای 449 درجه سانتی گراد غرق می کنند تا سطح داخل و خارج لوله و اتصالات کاملاٌ به روی آغشته شود. روش گالوانیزاسیون گرم گرانتر از روش سرد می باشد ولی کیفیت، دوام و مقاومت آن در برابر خوردگی به مراتب بالاتر است.

 

در روش گالوانیزاسیون خرید اتصالات گالوانیزه سفید سرد با استفاده از جریان الکتریسیته و مایع الکترولیت یک لایه فلز روی بر سطح فولاد نشانده می شود. روش گالوانیزاسیون سرد به مراتب از روش گالوانیزاسیون گرم ارزانتر است ولی ضخامت لایه محافظ آن به مراتب نازکتر از لایه حاصل از گالوانیزاسیون گرم است. صنعت خودرو سازی یکی از کاربران بزرگ روش گالوانیزاسیون سرد است.

یکی از کاربردهای مهمی که اتصالات در سیستم لوله کشی دارد این است که به راحتی می توان با استفاده از این تجهیزات، جهت و سایز لوله کشی را تغییر داد. به همین دلیل در کنار لوله اتصالات مهم ترین تجهیزات به شمار می آیند.

اتصالات گالوانیزه زیادی در بازار وجود دارند که هر یک بنا به نیاز و سایزی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مهمترین اتصالات گالوانیزه می توان به زانوهای مساوی،زانو های تبدیلی، سه راهی مساوی، سه راهی نا مساوی (تبدیلی)، چپقی، مغزی های کوتاه و باند، بوشن های کوتاه و بلند، تبدیل، مهره و ماسوره، رایزرها، توپیچ و روپیچ، فلنچ و موارد دیگر که همه آنها به صورت دنده ای می باشد  این اتصالات به صورت کاملاٌ نر، کاملاٌ ماده و یا نر و ماده در سایزهای مختلف از 4/1 تا 6 اینچ موجود می باشد.

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه سفید

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.